Chinese
Eesti
English
Uudised ja sündmused »

Peaminister Rõivas arutas Hiina kolleegi Li Keqiangiga majanduskoostööd

25.11.2015

roivas li

Peaminister Taavi Rõivas kohtus 24. septembril Suzhous Hiina Rahvavabariigi peaministri Li Keqiangiga, et arutada kahe riigi majanduskoostööd ning Eesti ettevõtjate ligipääsu Hiina turule. Kohtumisel räägiti koostööst logistika, toiduainetööstuse ning turismi ja põlevkivitehnoloogiate vallas. Peaminister Rõivas ütles kohtumisel, et Eesti ettevõtete huvi Hiina kui sihtturu vastu on kasvamas, samuti otsitakse Hiina ettevõtete seast aina enam investoreid ühistesse arendusprojektidesse. "Arutasime konkreetseid koostööprojekte, näiteks Tallinna Sadama kasutamist Hiina kaupade transpordiks ning Omniva koostööd Hiina suurettevõttega," ütles Rõivas.

Kaubandus ja logistika jäävad Rõivase kinnitusel oluliseks osaks Eesti majandusest. Hiina kui maailma suurim eksportöör on Uue Siiditee projektiga loomas uut transpordikoridori Euroopasse ning hindab Eesti geograafilist asukohta ja siinsete logistikaettevõtete kogemust. Eestis on Euroopa Liidu idapoolseimad jäävabad sadamad, mis võimaldab aastaringset kaubaliiklust ida-lääne suunal.

Heaks näiteks kahe riigi logistikaettevõtete koostööst on Omniva hiljuti loodud ühisettevõte Hiina suurima kullerfirmaga SF Express, kus Hiinast Euroopasse saabuvate pakkide logistikat korraldatakse läbi Tallinna lennujaama.

Rõivase sõnul on üks Hiinast enim huvituvaid sektoreid Eestis toiduainetööstus. "Peaminister Li andis selge signaali, et Hiina on huvitatud oma turu avamisest Eesti põllumajandustoodetele," ütles Rõivas. Detsembris külastab Hiinat maaeluminister Urmas Kruuse koos Eesti toiduainetööstuse ettevõtetega.

Fotod kohtumiselt: https://www.dropbox.com/sh/oy7z7lz05qtjr1r/AADFCiAgsiFCT-WYZU23EJdoa?dl=0

Allikas: https://valitsus.ee/et/uudised/peaminister-roivas-arutas-hiina-kolleegi-li-keqiangiga-majanduskoostoo 

TopBack

© Eesti Suursaatkond Pekingis TEL. (86 10) 8531 6700, E-MAIL: embassy.beijing@mfa.ee